İşçilerden salgına karşı dayanışma

img
İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında erzak yardımına bir destek de İZELMAN işçilerinden geldi. Kampanyaya toplam 6 bin 500 üye 120 temsilcisi katıldı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN’da örgütlü durumda bulunan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) bağlı Genel-İş Sendikası İzmir 1 ve 3 Nolu şubelerinden, toplam 6 bin 500 üye ve 120 temsilci, büyükşehir belediyesinin, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında erzak yardımına katıldı. 
 
‘ELDEN ELE DEĞİL, GÖNÜLDEN GÖNÜLE’ 
 
Genel-İş Sendikası 1 ve 3 Nolu şubeleri konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, DİSK’in geçmişten bugüne gelen öğretileri ve ilkeleri olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verdi: “Bizler hem alanlarda, emek mücadelesini örgütler ve mücadele hattını kurarız hem de kente kentliye yaşamın her alanında hizmet üretiriz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı ‘Biz varız’ kampanyasına emekçiler olarak ‘Biz de buradayız’ diyoruz. Biz İzmir 1 ve 3 Nolu şubeler olarak elden ele değil ama gönülden gönüle siz evde kalın, biz çalışıyoruz. Biz size de yeteriz diyoruz.” 
 
Ayrıca 7 farklı kalem olmak üzere gıda yardımlarının başlatıldığı bilgisi verilen açıklamada, “Topladığımız kuru erzakları belirleyeceğimiz bir günde erzak toplama noktasına birçok üyemiz ile götürerek, bu kente bizden önce emek veren büyüklerimize teslim etmek için orada olacağız. Büyüklerimize gönül borcumuz var dedik. Ne borcumuz biter ne de gücümüz. Biz DİSK üyeleri emeğin mücadelesinin yanında olan sosyal mücadelenin de tam ortasındayız. Kol kolayız ya hep beraber ya hep beraberiz sloganıyla tüm emekçiler ile birlikte başaracağız” denildi.